Děláte to také tak? Kontroly modelu před letem.
Kontroly modelu před letem.
-
Překontrolujte napětí akumulátorů jak ve vysílači, tak v přijímači. Nelétejte při napětí vysílače pod 9,0 V (při napájení osmičlánkem NiCD nebo NiMh) a při napětí přijímače pod 4,7 V (při napájení čtyřčlánkem NiCd nebo NiMh). Pokud je ve Vašem vysílači a přijímači jiné napětí, řiďte se pokyny pro provoz daného vysílače a přijímače. V opačném případě zničíte svůj model.
Připomínka : Pří kontrole napětí akumulátorů musíte vzít v úvahu rovněž polaritu připojení akumulátorů a její správnost.
-
Před každým letem překontrolujte kompletní mechaniku (výchylky, šrouby, matice, čepy a kolíky) a zkontrolujte, zda není model mechanicky poškozen (viditelné praskliny v konstrukci modelu, v potahu, volné části, ovládací prvky).
-
Přesvědčete se, že veškeré řízení pracuje správným způsobem, správným směrem a je volně pohyblivé
-
Proveďte před každým letovým dnem kontrolu dosahu při zemi. Kontrola dosahu musí být provedena následujícím způsobem :
-
zapněte vysílač
-
zapněte přijímač
-
zapněte elektrická zařízení v modelu
-
vzdalujte se pomalu od modelu v průběhu čehož pohybujete řídícími páčkami. Model musí bez problémů správně reagovat minimálně do vzdálenosti 30 – 40 metrů
-
Před startem musíte váš vysílač vypnout a následně jej opět zapnout. Totéž proveďte před každým startem vašeho modelu. Přesvědčete se tak o správné funkci nejkritičtějšího vypínače a přesvědčete se o tom, že vysílač nevydává žádný alarmující zvuk.
-
Přesvědčete se o správné poloze všech ovladačů a trimů.
-
Přesvědčete se o správnosti a funkčnosti připojení všech servokabelů, napájecích kabelů a kabelů k vypínači napájení přijímače. Přesvědčete se o správné funkci vypínače a o jeho správné činnosti v obou krajních polohách a o jejich dosažitelnosti.
Pokud Vám to všechno správně funguje, přeji šťastný let.